Domowe przyjęcie urodzinowe dla dziecka może stać się niezapomnianym przeżyciem jeśli tylko odpowiednio o to zadbany. Ja jak zwykle obudziłam się za późno i nie dopięłam wszystkiego na ostatni guzik, ale pomimo paru niedociągnięć i tak sprawiłam dzieciom całe mnóstwo radości.  A ile nauki na przyszłość! Jak zatem zorganizować idealną imprezę urodzinową dla dziecka w domu? 

 

MOTYW PRZEWODNI

Każdy kto planuje przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka z wyprzedzeniem – nieważne czy w domu czy poza nim –  ma wystarczająco dużo czasu, by wyznaczyć jeden konkretny motyw przewodni. Sprawa jest jeszcze prostsza, gdy  dziecko samo wybiera sobie tematykę własnej imprezy, a my zajmujemy się wtedy resztą, czyli szukaniem odpowiednich ozdób i akcesoriów. Jeśli chcemy, to zamiast krążyć w okół ulubionych postaci z bajek, można skupić się tylko na pewnej gamie kolorystycznej. Wybór koloru przewodniego zamiast ograniczania się do jednego ulubionego bohatera naszego dziecka  jest zazwyczaj dużym ułatwieniem, jak i rozwiązaniem, które mniej ciągnie nam po portfelu. Wiadomo, że te wszystkie kubeczki, talerzyki, baloniki… wszystko co ma na sobie wizerunek np. PSIEGO PATROLU, jest często kilkakrotnie droższe niż produkty „basis”, a więc może warto rozważyć również takie rozwiązanie?

ZAPROSZENIA NA URODZINY

Gdy już wiemy,w którym kierunku podążamy; znamy kolorystykę, motyw przewodni lub po prostu charakter imprezy (…być może zachciało nam się zorganizować prawdziwy bal przebierańców?) możemy przygotować zaproszenia dla gości. Wstyd się przyznać, ale ja ten ważny, jakby podstawowy krok pominęłam – Wy tego nie róbcie. Niech każdy z Waszych gości jest pewny daty i godziny przyjęcia urodzinowego. 

Zaproszenie możecie przygotować sami, jeśli tylko macie na to czas. Gdy jednak Wam go brakuje, sugeruje zamówić gotowe kartki z zaproszeniami chociażby na allegro, a wzorów jest całe mnóstwo! I uwierzcie – z całą pewnością znajdziecie tam zaproszenia na przyjęcie dla dziecka z takim motywem, jaki sobie wymyśliliście, a jeśli nie – koniecznie napiszcie do sprzedawcy wiadomość prywatną z prośbą o indywidualny projekt. To zazwyczaj dla nich chwilka roboty.

 

PRZYJĘCIE URODZINOWE W DOMU – WYSTRÓJ

Co najbardziej kojarzy  Ci się z urodzinami? Nie, nie mam na myśli tortu 😉 . BALONY! Bo co to za impreza urodzinowa dla dziecka bez balonów! Tutaj możesz kierować się zarówno motywem, jak i kolorem przewodnim – niech dmuchańce podkreślą klimat imprezy.

Ale oczywiście są też ważniejsze aspekty, na przykład kącik w którym siedzieć będą dzieci. Nie jestem zwolennikiem zostawienia małych dzieci samych u siebie w pokoju zwłaszcza wraz z pysznie nakrytym stołem… Zdecydowanie bardziej preferuje wydzielenie im miejsca jadalnego w pomieszczeniu, gdzie siedzieć będą również dorośli.

Do stworzenia tego miejsca potrzebowałam małych krzesełek i ikeowskich stolików Lack, które nakryłam czymś w rodzaju ceraty (oczywiście w kolorze niebieskim, który był przewodnim kolorem przyjęcia urodzinowego mojego syna).  

…i ponieważ za przygotowywanie tej urodzinowej imprezy wzięłam się dość późno, nie dopięłam na ostatni guzik wszystkiego. A więc pomimo, że udało mi się zakupić świetne gadżety z Psim Patrolem, to ich druga połowa miała wizerunek Strażaka Sama, a tort… a tort był pysznym ciasteczkowym potworem, ale jakby nie było to wszystko miało wspólny mianownik: KOLOR NIEBIESKI. I jest to to, o czym mówiłam wcześniej – łatwiej i taniej dograć nie motyw przewodni, a kolor. 

 

Urodziny dziecka MENU

Bałam się, jak to wyjdzie z tym jedzeniem, ale ponieważ nasze przyjęcie urodzinowe trwało tylko około dwóch godzin, nie szykowałam żadnego obiadu, a skupiłam się na przekąskach i słodyczach. Urodzinowe menu okazało się więc dość proste. Na stole znalazł się chlebek, różne warzywa i owoce takie jak na przykład: ogórki, pomidorki koktajlowe, marchewki, jabłko… oraz słodycze ( w mniejszej ilości). Ku mojemu zdziwieniu dzieci chętniej sięgały po te zdrowsze przekąski, co mocno mnie ucieszyło, a zdecydowanym faworytem okazał się PAN OGÓREK! 

Jeśli macie więcej czasu, świetnym pomysłem jest przygotowanie muffinów lub ciasteczek, ja tyle czasu straciłam na tort, że… odpuściłam. Bo tort przecież najważniejszy prawda? 

Tort urodzinowy dla dziecka

Miał być niebieski. I była to jedna jedyna prośba mojego syna, marzył mu się po prostu niebieski tort urodzinowy. Myślę, że mamy tu okazję by spełnić pierwsze urodzinowe  życzenie naszego dziecka.

Nie mam wielkich zdolności więc nie chciałam się bawić żadną cukrową masą i tworzeniem wymyślnych kształtów, dekoracji itd. Poszłam  więc na skróty… . Ciasteczkowy potwór okazał się bardzo prosty w wykonaniu, a finalnie wyglądał zjawiskowo i zrobił na dzieciach duże wrażenie! Smak tortu wyszedł równie wyśmienicie, ale przepisem bardzo chciałabym podzielić się z Wami w osobnym wpisie, jeśli tylko będą chętni?

Upominki dla gości

Powiem Wam szczerze, że nie wiedziałam o tym wcześniej, ale narodził się taki miły zwyczaj, że na koniec imprezy obdarowuje się gości małymi upominkami.  Malutki woreczek z cukierkami może sprawić sporo radości dziecku, które nie do końca potrafi zrozumieć jeszcze, dlaczego to one musiało dać coś komuś, a samo nie dostało nic.  Co o tym myślicie? 

 

Oragnizowaliście już kiedyś przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Jak wyszło?

 

przyjęcie urodzinowe dla dzieckadziecięcy tort niebieski przyjecie urodzinowe dziecka w domu

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

Write A Comment