Odkąd tylko pamiętam uwielbiałam gromadzić przeróżne ramki na zdjęcia. Jednak z wiekiem te nowoczesne i oryginalne wymieniałam na większe lecz prostsze i coraz bardziej minimalistyczne. Obecnie zachorowałam na punkcie ramek drewnianych i to z ich pomocą zamierzam stworzyć swoje domowe galerie – będzie zupełnie inaczej niż poprzednio. Ale czym jeszcze oprócz własnego gustu powinniśmy kierować się w wyborze ramek na zdjęcia? 

 

Ponadczasowe dekoracje, czyli ramki na zdjęcia

Chyba każdy z Was zgodzi się ze mną, że pięknie oprawione w ramki zdjęcia są dekoracją, która bez wątpienia sprawdzi się w każdym mieszkaniu niezależnie od jego stylu. Ponadczasowa dekoracja w postaci ramek idealnie wypełni puste ściany, ozdobi komody, ale również sprawdzi się jako dodatek do toaletki czy też szafki nocnej. Jedynym warunkiem jest tutaj odpowiedni dobór ramki na zdjęcia do pomieszczenia czy też całego mieszkania tak, by utrzymać spójność i  wyraziście podkreślić charakter danego wnętrza.

 

Czym się kierować w wyborze ramek?

Tak jak wspomniałam wyżej, kluczowym elementem wyboru ramek powinien być styl wnętrza, w którym mają się one znaleźć. Wykończenie ścian niewątpliwie ma ogromny wpływ na efekt końcowy naszego mieszkania, a aby wszystko ze sobą dobrze współgrało musimy zadbać o spójność kolorów i dodatków. Zupełnie inaczej będzie wyglądać nasza ścienna galeria w stylu skandynawskim a inaczej w nowoczesnym. Co również jest istotne ( a o czym wiele z Was zapomina), nie tylko sam wybór ramek na zdjęcia jest ważny, ale również ich kompozycja!

 

Jakie ramki na zdjęcia wybrać?

Tutaj kluczowym pytaniem będzie, gdzie mają się znaleźć Twoje ramki? Niewątpliwie inny rodzaj ramek wybierzemy chcąc ozdobić naszą komodę, a inny gdy będziemy tworzyć wielką ścienną galerię – tutaj to kompozycja może zagrać główne skrzypce. Choć jeśli nie mamy pomysłu, jak i funduszy na zestawienie obok siebie kilku bądź kilkunastu ramek – może to dobry pomysł aby zainwestować w jedną ramkę na kilka zdjęć?

 

 

Następnie spróbujmy określić, jaki styl panuje w naszym mieszkaniu i podążać właśnie w tym kierunku. Uważam, że określenie stylu jest bardzo istotne, bo gdyby tak typowo skandynawskie wnętrza ozdobić ramkami na zdjęcia w stylu glamour, wyglądałoby to wręcz komicznie. Wiecie o co chodzi, prawda?

Warto tutaj też zaznaczyć, że czarno-białe zdjęcia są bardziej eleganckie, a te  kolorowe potrafią wydobyć przyjemną i przytulną atmosferę. Ja zawsze gustowałam w minimalistycznych czarnych ramach, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach mojego poprzedniego salonu. 

A cały ogrom modnych ramek na zdjęcia znajdziecie na fabrykaform.pl  –  koniecznie dajcie znać, jakie ramki są w Waszym stylu. Wolicie te klasyczne czy może bardziej wymyślne? Stojące czy wiszące? 

 

 

nowoczesna ramki na zdjęcia ramki na zdjęcia

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

6 komentarzy

  1. Zgadzam się z wpisem w 100%. Ramki powinny pasować do wystroju wnętrza. Nie powinniśmy się kierować tylko tym, ze dana ramka podoba nam się w momencie. Warto jest przemyślec to jak wygląda pomieszczenie, czy chcemy powiesić jeden obraz, czy może stworzyć kolaż obrazów na ścianie.

    Polecam szablony do ramek, obecnie można dostać je w wielu sklepach z dekoracjami. Dzieki nim mozna wszystko latwiej dopasować na ścianie i unikamy potem problemów z wierceniem.

  2. Super post. Bardzo profesjonalne podejście do tematu. Dziwię się, że dopiero teraz trafiłam na Twojego bloga. Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

Write A Comment