Dzieci do lat sześciu są najbardziej podatni na przyswajanie wiedzy i bez bicia się w tym momencie przyznaję, że trochę zawaliłam. Mój pięciolatek wielkimi krokami zbliża się do szkoły, a wciąż nie zna literek alfabetu i nie potrafi złożyć najprostszych wyrazów. Cóż, nie ukrywam, że byłam wręcz pewna, że najlepszy czas na to jest właśnie w szkole, ale gdy spostrzegłam, że niektórzy z jego rówieśników potrafią już nie tylko przeliterować prosty wyraz, ale nawet go napisać – zapaliła mi się w głowie pewna lampka.

 

Najwyższy czas na naukę ALFABETU!

I szczerze niezupełnie wiedziałam, jak się za to zabrać. Dla mnie wiadomo – alfabet jest czymś banalnie prostym i oczywistym, ale patrząc na mojego syna zaczęłam się tej nauki obawiać. Na szczęście w idealnym momencie w nasze ręce trafiły LITERAKI od Zu&Berry. Posiadam zarówno Literaki Młodziaki przeznaczone dla dzieci od trzech lat, jak i Literaki starszaki, dla tych które skończyły 5. Ogromnie ubolewam nad tym, że syn nie uczy się takich rzeczy w przedszkolu, z tego co pamiętam – my uczyliśmy się zarówno pisania literek, cyferek, jak i różnych szlaczków. Niestety braki z przedszkola nadrabiamy więc od niedawna samodzielnie w domu… .

Układam słowa – Literaki 

Bez grama wątpliwości naszą naukę zaczęliśmy od Młodziaków. Nie sugerowałam się wiekiem mojego syna, a jego umiejętnościami. Ku mojemu zdziwieniu kolorowe literki i plansze z obrazkami wzbudziły ogromne zainteresowanie i pobudziły wielką chęć do nauki. Literaki to plansze z uroczymi obrazkami i pustymi kwadracikami, na których układamy tworzące cały wyraz literki.

Produkt ten jest zaprojektowany prawie idealnie i doczepiłabym się tylko do jednej rzeczy. A mianowicie, gdybym mogła coś zmienić, to chciałabym aby literki przypinało się na planszę za pomocą rzepa – myślę, że byłoby to genialne rozwiązanie ułatwiające dobrą zabawę.

Całokształt literaków to jednak prawdziwy sztos!

Podczas zabawy dzieci:
– ćwiczą pamięć oraz zdolność koncentracji,
– a także rozwijają twórcze myślenie.

Mam wrażenie, że gdy ja byłam mała nie było takich fajnych edukacyjnych „zabawek”, jak np. właśnie ta „Układam słowa” od ZU&BERRY.

Wy również odnosicie podobne wrażenie?

 

układam słowa nauka literek układam słowa zu beryy opinie

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

2 komentarze

  1. Waszej propozycji „Układam słowa” nie znałam. My z dziećmi gramy w scrabble junior. Oczywiście pozwalamy na tworzenie im swoich, nawet nie istniejących w języku polskim słów. Często też pokazujemy jakie słowa można ułożyć z liter wykorzystując np https://poocoo.pl oczywiście informując, że w normalnej grze nie wolno go używać. Nasz starsze dzieci wpadły w manię literaków – taka odmiana polskiego scrabble i grywają w nie online. Fajny artykuł. Dziękujemy.

Write A Comment