Zrobiło się w końcu pięknie i wiosennie, ale w deszczowe popołudnia również się nie nudziliśmy. Chciałam Wam dziś pokazać kilka naszych nowości od Zu & Berry, które cudownie nam ostatnio umilały czas. Wszystkie produkty są przeznaczone dla dzieciaczków powyżej trzeciego roku życia i jestem pewna, że mogą stać się trafionym pomysłem na prezent na Zajączka.

Kreatywnie z ZU & BERRY

Bardzo lubimy wszelkie kreatywne gry i zabawy. Karty ćwiczące spostrzegawczość, plansze uczące kolorów… . Od zawsze byłam zwolenniczką nauki poprzez zabawę i mocno cenię to, że marka Zu & Berry tak sprytnie oswaja u dzieci naukę i nakłania do pogłębiania wiedzy. Dziś przedstawię Wam dwie proste gry oraz jeden zestaw kart emocjonalnych, że tak je nazwę. A dlaczego emocjonalnych?

 

POZNAJE EMOCJE

Nazywanie emocji, a właściwie taka umiejętność jest niezwykle ważna w życiu kilkulatka, jak i jego rodziców. „Poznaje Emocje” to zestaw 17 kart z obrazkami, które oswoją nasze dziecko z przeżywanymi emocjami i pomogą mu nazwać je po imieniu. Te karty bardzo fajnie wypełniają wolną lukę czasu w momencie, gdy mamy go za mało na normalną grę, a jednak wystarczająco by czymś interesującym się na chwilkę zająć.

emocje zu berry poznaje emocje zu berry

CO MNIE OTACZA

To nasza ulubiona gra z dzisiejszego zbioru Zu & Berry. „Co mnie otacza” to 48 kart (24×2) ilustrujących przedmioty z bliskiego otoczenia dziecka, a więc takie, które dziecko raczej powinno znać, a nawet potrafić nazwać. Mamy tu różne możliwości gry, co idealnie urozmaica ten zestaw i nie czyni go nudnym.

Zabawa kartami „Co mnie otacza”:
– wzbogaca dziecięcy słownik,
– pomaga w ćwiczeniu koncentracji i spostrzegawczości,
– rozwija orientację w przestrzeni,
– trenuje pamięć,
– pobudza myślenie logiczne.

zu berry co mnie otacza zu berry opinie

CZYSTE BRUDNE

Gdy pierwszy raz czytałam ten tytuł, myślałam, że będzie to bardzo prosta gra polegająca na odróżnieniu co jest czyste, a co brudne. Dodatkowo można byłoby powiedzieć, od czego to coś jest brudne lub czym ubrudził się ten chłopiec. Nic bardziej mylnego. „CZYSTE BRUDNE” to po prostu nauka przeciwieństw.

Na 34 kartach Zu i Berry prezentują przeciwieństwa, które młody bystrzak zestawia w oparciu o zmysły: smaku (kwaśny–słodki), słuchu (głośno–cicho), wzroku (duży–mały) i dotyku (zimny–ciepły). Obrazki niewątpliwie ułatwiają dziecku zrozumieć czym jest przeciwieństwo oraz stymulują rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego.  Ponadto gra rozwija też pamięć, wszystko zależy od tego w jaki sposób będziemy dziś w nią grać, ponieważ również jest kilka możliwości.

zu&berryczyste brudne zu&berry

A Wy znacie markę Zu & Berry?

Co myślicie o tego typu grach dla dzieci?

Ja jestem szczęśliwa, że miałam możliwość przetestować powyższe gry od    Fabryka Kart Trefl , a jeszcze więcej radości miały z tego powodu moje dzieci, które są w końcu najlepszymi testerami w tej kategorii  🙂

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

Write A Comment