I choroba znów nas rozłożyła… Jak dobrze jednak, że w zanadrzu znalazło się kilka nieznanych jeszcze moim dzieciakom gier. Muszę przyznać, że chore marudne dziecko to naprawdę nic fajnego, dlatego odświeżyłam serię „W CO SIĘ BAWIĆ?” I  sięgnęłam po koło ratunkowe – poznajcie markę Zu&Berry i ich kultową grę Rycerze i rabusie!

 

Rycerze i rabusie gra

Karty przygodowe RYCERZE I RABUSIE to 13 dużych ilustracji oraz 30 okrągłych kart z przedmiotami, które trzeba odszukać na każdym z obrazów. Wg. producenta gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat, ale moim zdaniem sprytne dwulatki spokojnie też dadzą sobie radę. Jak wspomniałam na początku, najważniejszym zadaniem jest odnajdywanie drobnych przedmiotów z kart – bez wątpienia wpływa to pozytywnie na koncentrację uwagi oraz rozwija spostrzegawczość dzieciaków.

Same karty są niezwykle kolorowe, a ilustracje pozwalają na tworzenie własnych historii. Dodatkowo w „Rycerzy i rabusiów” można grać na dwa sposoby – w pojedynkę, co zapewnia cudowny relaks i miło wypełnia czas oraz rywalizując z innymi graczami o to, kto więcej przedmiotów odnajdzie w danym czasie.

Poziom trudności

Przyznam szczerze, że na początku nawet ja się przeraziłam. Te piękne kolorowe ilustracje są gęsto pokryte chaotycznie rozmieszczonymi przedmiotami; scenografia wydaje się być więc przepełniona wszystkim do granic możliwości… i weź tutaj teraz coś dojrzyj. Gdyby jednak było inaczej, zabawa byłaby nudna!! Niby jest trudno, ale bywało, że mój  4-letni syn wyprzedzał mnie i znajdował przedmiot z okrągłej karty jako pierwszy! Możecie to zobaczyć zresztą nawet na filmiku, który załączę Wam na dole tego wpisu. Na filmie tym zobaczycie również dokładniej, jak funkcjonuje gra Rycerze i Rabusie w rzeczywistości – to naprawdę genialny sposób na wspólną zabawę.

Rycerze i Rabusie opinia

Zdecydowanie mogę polecić Wam zakup tej gry. Muszę przyznać, że przygodowe karty od Zu&Berry sprawiają radochę nie tylko moim dzieciom, ale i mnie. Takie wiecie – odstresowanie się i oderwanie od codziennych obowiązków i problemów. Szczerze polecam.

Zalety RAYCERZY I RABUSIÓW
  • Stymulują i rozwijają percepcję najmłodszych
  • Uruchamiają ich zdolności poznawcze (np. poprzez wyszukiwanie części z całości)
  • Usprawniają myślenie logiczne
  • To zabawa, relaks i nauka w jednym

Karty przygodowe Rycerze i Rabusie kupicie m.in na stronie www.sklep.trefl.krakow.pl – szczerze polecam!

ZABAWA DLA WAS!!

Polecam powiększyć poniższe zdjęcie – dajcie znać w komentarzu, jak szybko udało Wam się odnaleźć okulary z okrągłej karty? Jestem bardzo ciekawa Waszej spostrzegawczości.

zu&berry gra rycerze i rabusie gra zu berry karty przygodowe rycerze i rabusie

OD 5-TEJ MINUTY FILMU RYCERZE I RABUSIE GRA :

A Wy znacie grę w Rycerzy i Rabusiów? Wpadła Wam w oko? 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

3 komentarze

  1. Moje dzieciaki jeszcze za małe, ale już chyba nie umiem się doczekać kiedy będziemy mogli spędzać zcas przy takich zabawach 🙂

  2. Chętnie bym zagrała z dziećmi, będę się rozglądać za grą. Lubimy takie kreatywne spędzanie czasu :).

Write A Comment