Dobry styl jest stonowany, adekwatny na właściwie każdą okazję i czasami… absolutnie nudny.

Bywają bowiem w życiu chwile, które chcemy wyróżnić poprzez wyjątkowy, czasami ekstrawagancki strój. Co dla kogo jest ekstrawagancją, to oczywiście zależy od indywidualnie usytuowanej granicy szaleństwa. Spróbujmy jednak znaleźć niedrogie, ale szalone stylizacje na portalu zippini.pl.

Czym jest zippini.pl?

Zippini.pl to internetowa wyszukiwarka modowa, dzięki której możemy znaleźć dziesiątki ofert różnych marek, z różnymi produktami, z różnych kategorii cenowych. Zippini.pl to istna kopalnia pomysłów na stylizacje odpowiednie na każdą okazję, także na te najbardziej ekstrawaganckie.

Ekstrawagancja na co dzień

Zanim opowiemy o nietuzinkowych propozycjach na wakacyjne okazje, wspomnieć trzeba o codzienności, w której szczypta ekstrawagancji może dodać pikanterii. Ekstrawagancja to tak naprawdę umiejętność łączenia codzienności z niebanalnymi elementami. Trochę przypomina to kolaż, który tworzy się z pozornie niepasujących elementów. Może to być mieszanie stylów, na przykład przypominającej halkę sukienki i ciężkich glanów albo dresów i eleganckiej, białej koszuli. Bez wątpienia ekstrawagancją do biura może być koronkowy top pod stonowaną marynarką, a do tego neonowe trampki. Ekstrawagancka może być tiulowa spódnica ubrana na weekendowe spotkanie przy grillu. Pamiętajmy, że nie wszyscy lubią taki styl, nie zawsze też wypada nawet wspomniana szczypta. Czasami bowiem ekstrawagancja może być odbierana jako dziwactwo i pociągać za sobą ciche szepty – warto się uodpornić na takie możliwe konsekwencje naszej odwagi.

Ekstrawagancja w detalach

Lato sprzyja szalonym imprezom pod gwiazdami. Chętnie wtedy szukamy odpowiedniej stylizacji, która podkreśli beztroskę przeżywanych chwil. Czasami wystarczy jedynie detal, który całkowicie odmienia charakter stylizacji. Stąd też ekstrawagancki może być kapelusz z wielkim rondem, który na zippini.pl możemy znaleźć już za kilkadziesiąt złotych. Podobnie szczyptą ekstrawagancji mogą przyprawić letnią stylizację nietuzinkowe okulary przeciwsłoneczne. Trudno odmówić oryginalności różowym, okrągłym okularom przez które świat wygląda piękniej. Ekstrawagancją mogą także trącić torby w neonowych kolorach lub niebanalnych kształtach. Dość wspomnieć o kopertówkach przypominających obsypane brokatem słodkie ciasteczko. Także buty mogą zmienić zupełnie całościowy charakter stylizacji: wysadzane kryształkami szpilki czy posiadające królicze uszy baletki zabiorą nas w krainę bajek, jakie lubimy najbardziej.

Ekstrawagancja total look

Jeśli nietuzinkowe detale to dla nas za mało, możemy postawić na szaleństwo w całościowej stylizacji. I znów – dla jednej osoby ekstrawagancki będzie fuksjowy kombinezon, dla innej – wzorzyste spodnie w panterkę. Ekstrawaganckie może być także zestawienie, na przykład zwiewnej letniej sukienki z ciężkimi wojskowymi butami albo z glanami. Ekstrawagancki może być czarny garnitur z neonowymi szpilkami albo mała czarna z lateksowymi, czerwonymi muszkieterkami. Ekstrawaganckie może być wszystko, co dotyka tabu, a więc na przykład ubrania i akcesoria inspirowane erotycznymi gadżetami, przy czym uwaga – wchodząc w taki klimat łatwo z ekscentryzm wpaść w nieskończone obszary bezguścia i słabego smaku. Warto mieć w sobie ten pierwiastek autocenzury, aby słowo “ekstrawagancki” nie stało się synonimem kiczu. Ekstrawaganckie mogą być także stylizacje inspirowane minionymi epokami, na przykład epoką hippisów.

Ekstrawaganckie jest zawsze to, co nie mieści się w normach przyjętych przez większość społeczeństwa. Czasami możemy przesadzić z ekstrawagancją i samemu źle czuć się w nałożonym ubraniu, czasami nasze kaprysy mogą sprawić, że to inni będą się źle z nami czuć.

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

1 Comment

Write A Comment