To, czego mocno brakowało mi po przyjeździe do Niemiec to brak polskiej telewizji. Było to spowodowane nie tylko brakiem znajomości języka, ale również przyzwyczajeniem i tęsknotą za popularnymi programami rozrywkowymi, które niegdyś regularnie oglądałam. Poranna kawa bez „Dzień Dobry TVN” nie smakuje już tak samo. Zaczęłam się więc zastanawiać skąd wytrzasnąć polską telewizję w Niemczech… .

Polska telewizja w Niemczech (lub za granicą) – SKĄD?

Nie ukrywam, że tych alternatyw kilka było. Tak naprawdę nawet operatorzy niemieckich kablówek oferowali w swoich abonamentach kilka polskich programów. Ale co mi po TVP1, TVP2 LUB TVP Polonia, których praktycznie w ogóle nie oglądałam? Zaś pakiety VIP są najczęściej zbyt drogie. Ponoć można było zaopatrzyć się również w specjalną antenę telewizyjną i korzystać z darmowej naziemnej telewizji DVB-T. Ta możliwość umknęła jednak mojej uwadze, a w momencie, gdy się o niej dowiedziałam – miałam już swoją sprawdzoną polską telewizję w Niemczech – dlatego też nie wiem czy DVB-T rzeczywiście działa darmowo i sprawnie.

Natknęłam się nawet na możliwość oglądania polskiej telewizji w Niemczech przez Cyfrowy Polsat.

Do tej pory nie wiem jednak, czy to aby na pewno legalne, bo wiele osób kitra swoje satelity w rogach balkonów, pod stołami i w doniczkach… (ktoś wytłumaczy?).  Druga sprawa – sygnał takiej satelity często nie jest zadowalający, przez co wystarczy gorsza pogoda lub zbyt duże drzewo w pobliżu i mamy pooglądane. Mimo to duża część osób Cyfrowy Polsat bardzo poleca więc może warto? Ja jednak z tej opcji zrezygnowałam.
Trzeba również uważać na naciągaczy oferujących wgranie nam za niemałe pieniądze do telewizora czegoś, co pozwoli odbierać darmową polską telewizję, jak i osoby wciskające najlepsze na świecie i anteny. Magiczna aplikacja to najczęściej KODI, które możemy zainstalować sobie sami, a najlepsze dekodery i tak wymagają opłacania miesięcznego abonamentu, o czym osoby te często „zapominają” nam powiedzieć.

Jak zatem oglądam polską telewizję w Niemczech?

Kolejną możliwością oglądania polskiej telewizji w Niemczech były programy internetowe, do których odbioru potrzebny był jedynie internet. I to właśnie ta opcja spodobała mi się najbardziej. Do poprawnego odbioru takiej telewizji potrzebne jest raczej dobre łącze internetowe, co w Niemczech nie powinno być dużym problemem, ponieważ mamy dużo lepszy internet niż nasi rodacy w Polsce.

Spośród tych wszystkich telewizji internetowych – a jest ich całe mnóstwo – postawiłam na platformę wizja.tv oferującą około 70 polskich programów ( w tym kilka sportowych, muzycznych, informacyjnych, dziecięcych, naukowych oraz całe mnóstwo programów ogólno-filmowych). Odniosłam wrażenie, że jest to jedna z najprostszych i najbardziej polecanych telewizji internetowych.

Obecnie korzystam z wizji prawie 2 lata i swojego wyboru absolutnie nie żałuję. Jakość jest zadowalająca, przerwy techniczne w tym czasie były może ze dwie, a gdy są jakiekolwiek problemy z odbiorem – nie ujmuje nam to dni, za które zapłaciliśmy. Cena? Stosunkowo niewielka – płacimy wirtualnymi pieniędzmi lub wykupujemy kod aktywacyjny na ebayu (wychodzi nieco drożej, bo 90dni kosztuje około 20 euro) Osobiście posiadam telewizor z systemem android, dzięki czemu bez problemu pobrałam sobie aplikację KODI i wgrałam tam wtyczkę wizja.tv, dzięki czemu oglądam telewizję bezpośrednio na telewizorze – bez zbędnych kabli HDMI połączonych z laptopem.
Wiem, że na systemie smart tv również da się wgrać KODI, aczkolwiek niestety nie jestem w stanie Wam w tym pomóc.

7 dni –  $1.80.  (ok.10zł),     30 dni  – $4.00 (ok.20zł),     90 dni –  $9.50  (ok.50zł),    365 dni$35.00 (ok.180zł)

Z tej opcji mogą korzystać nie tylko rodacy poza granicami kraju, ale również ci mieszkający w Polsce. Szeroki wybór kanałów robi duże wrażenie, dlatego jeśli cierpimy na niedobór rozrywki, muzyki lub nowości filmowych – korzystajmy z polskiej telewizji online! 🙂

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

14 komentarzy

  1. Mieszkam w UK, zawsze przepłacałem za telewizję. Na szczęście znalazłem stronę, która zaoferowała mi wszystko czego potrzebuje. Ponad 60 kanałów w jakości HD za mniej niż 30 zł miesięcznie.

  2. ludzie o co wam sie marzy jestem tu ze 30 lat ogladalem tyle darmowej telewizji a od 2 lat g zrobilemys nie wszedl kaza placic- co zrobilem wziolem zamowilem dekoder polsatu pakiet za 15 zl i problem rozwiazany

  3. Hallo. Chcialbym sie dowiedzec Ile kosztuje taki Dekoder do telewizji internetowej?. I gdzie go mozna kupic albo zamowic. Okey trzeba placic miesieczne?. Mieszkam w krefeldzie. ( Nordrhein Westfalen). Pozdrawiam Serdecznie Arkadius kaluzny

  4. A nie lepiej skorzystać z telewizji która nie wymaga dekoderów czy przystawek i ma ponad 200 polskich kanałów?

  5. Kochana z nieba mi spadlas! Wlasnie szukam ciekawego rozwiazania do nowego mieszkania 😀 Musze przejrzec jak to jest u nas z takim serwisem 😀

  6. Oliwia Gawliczek Reply

    Moja rodzina za granicą ma wykupiony też bardzo fajny pakiet telewizji internetowej. Za 12euro miesięcznie masz dostęp do WSZYSTKICH kanałów polskich(nawet Canal +, HBO, Cinemax, itp ) oraz z całej UE, PPV również w cenie, dodatkowo do tego bardzo duża biblioteka VOD GRATIS! Jakość bardzo dobra. Jedynem minusem jest zakup specjalnego dekodera ( ok 100 euro) ale baardzo się opłaca.

Write A Comment