W domu spędzamy całe mnóstwo czasu, a żeby się nie nudzić – z przyjemnością sięgamy po gry edukacyjne i logiczne. Takie, które zapewniają nam równocześnie zabawę i naukę. Dzisiejsza propozycja na leniwe popołudnia z dzieckiem to PLASTUSIE GRANNA z serii Już Gram, które skrywają w sobie kilka gier! Gra sprawdzi się również idealnie jako prezent – nie ma nic wspanialszego niż podarowanie dziecku czegoś, co równocześnie bawi i uczy.

 

PLASTUSIE GRANNA

Memo Plastusie to gra, która przypadnie do gustu najmłodszym graczom. Zapewnia dobrą zabawę, ćwicząc pamięć i koncentrację. Gra uczy także umiejętności tworzenia prostych zbiorów i rozwija wyobraźnię.

 

Wiek graczy: 2-4 lata

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 10-15 minut

 

Gra znajduje się w grubym i solidnie wykonanym kartonie , który całkiem dobrze będzie prezentował się na dziecięcej półeczce. W środku znajdziemy instrukcję, plakat edukacyjny z angielskimi słówkami i 24 tekturowe karty do gry. Karty mają piękne ilustracje i są dość wytrzymałe. Po dość intensywnym użytkowaniu i chwilowym zetknięciu się z moją ząbkującą córą – wciąż wyglądają dobrze.

Plastusie już od samego początku skupiają na sobie wzrok naszego dziecka, a zawartość rodzi skupienie. Najpierw przeglądamy wszystkie kolorowe karty, dotykamy, sprawdzamy, a gdy ciekawość zostaje zaspokojona przechodzimy do sedna.

 

 

gry dla dwulatka

 

 

 

4 gry w jednym pudełku?

A co jeśli Ci powiem, że Plastusie Granna skrywają w sobie aż 4 gry? Tak, to prawda! Sami zdecydujcie, na którą macie właśnie ochotę.

 

 

ZNAJDOWANKA– zdecydowanie najprostsza gra, która przypadnie do gustu najmłodszym z najmłodszych. Mieszamy dokładnie karty i kładziemy je do góry obrazkami.  Następnie wybieramy jedną z kart np. z samolotem, a następnie w pozostałych szukamy drugiego takiego samego samolotu. Udało się? Super! Czas na kolejne pary.

 

 

MEMO – któż z nas nie lubił memo? Chyba nie ma takiej osoby. Gra ta idealnie ćwiczy pamięć i koncentrację. Mieszamy dokładnie karty i kładziemy je obrazkami do dołu. Następnie podnosimy dwie karty równocześnie – udało się odkryć parę? Nie? Zapamiętujemy więc położenie kart i próbujemy dalej… .

 

 

ZBIORY – zbiory to grupa przedmiotów, które łączy wspólna cecha np. kolor lub kształt. Ciekawe czy potrafisz dopasować poszczególne kart do jednego z nich?

 

 

PLASTUSIOWE OPOWIEŚCI – nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne opowiadanie. Ta gra sprawdzi się u nieco starszych dzieci, ale przy młodszych stery mogą objąć przecież rodzice. Odkrywamy jedną z kart i tworzymy do niej krótkie zdanie, będące częścią opowieści np. KOT W BUTACH poszedł po obiedzie na spacer… Następnie druga osoba odkrywa kolejną kartę i dopowiada dalszą część opowieści np. …i zobaczył latający po niebie SAMOLOT.

gry dla trzylatka

 

memo dla dzieci

U nas dominuje zabawa w… oszukane memo. A więc coś pomiędzy memo a znajdowanką. Wszystkie wymieszane karty kładziemy obrazkiem do dołu, następnie ja odkrywam jedną z nich, a Xav szuka drugiej takiej samej. Ta zabawa mimo że również ćwiczy pamięć i koncentrację, jest jednak łatwiejsza od tradycyjnego memo, a wytęża umysł bardziej niż prosta znajdowanka. A Tobie, która plastusiowa gra przypadła do gustu najbardziej?

 

Całą serię JUŻ GRAM wraz z Plastusiami znajdziecie na stronie Granna.pl – szczerze polecam!

 

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

2 komentarze

  1. Uwielbiamy gry Granna od najmłodszych lat nam towarzyszą takie jak Puzlino, Memino, później grzybobranie   Chętnie pogramy o takie gr. Plastusie super wyglądają 🙂

Write A Comment