Ornamenty chodziły mi po głowie już od dawna, ale wciąż brakowało pomysłu, gdzie mogłabym je wprowadzić. Zaczęłam przeglądać modne tapety. W momencie, gdy trafiłam na nowoczesną arabeskę w niebieskiej tonacji – oświeciło mnie. W mojej głowie odświeżyła się wizja czegoś, co już dawno planowałam… I choć miał to być mój ukochany beton – zastąpiłam go znalezioną w sklepie Bimago modną tapetą Magma , o której też Wam dziś co nieco powiem. Ciekawe czy taka elegancka tapeta w salonie spodoba się i Wam?

 

 

Arabeska – ornament wywodzący się ze starożytnej sztuki hellenistyczno-rzymskiej. Jest to ornament roślinny, w formie stylizowanej wici roślinnej, której często towarzyszą dodatkowe elementy (np. elementy uzbrojenia, owoce, postacie ludzkie).

 

Wybór tapety do salonu

Wzór arabeski jest coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz; nie tylko na ścianach, ale i podłodze w postaci płytek. Kombinacja wzorów sprawia, że wnętrze nabiera unikalnego charakteru i oryginalności. Póki co zwolenników tego eleganckiego zdobienia nie ma wiele, ale mam wrażenie jakby popularność szlachetnej arabeski wręcz kwitła… . Wyprzedzając wiele osób zafundowałam sobie modną arabeskę w formie tapety w salonie. Muszę przyznać, że efekt jest naprawdę piorunujący – goście myślą, że to PRAWDZIWE PŁYTKI,  a to wszystko… całkiem niedużym kosztem!

 

 

TAPETA DO SALONU – panel dekoracyjny

Panel dekoracyjny, który zdobi mój salon – to zamocowane na deskach płyty kartonigips. Odpowiednio przygotowane zostały pokryte dwoma pasami tapety Magma, a na koniec w celu wzmocnienia efektu dołożyłam również taśmy LED. Niewątpliwie jednak największą robotę robi tutaj konkretny wzór modnej tapety, pod którego tonację dobrałam resztę dodatków – zasłony, poduszki, świece… . Wróćmy jednak do samej tapety, bo moim zdaniem to ona jest tutaj kluczowa.

 

MODNE TAPETY MAGMA

Tapeta Magma została zaprojektowana w ten sposób, by wzór kończył się wraz z boczną krawędzią rolki. Pewnie znacie ten ból, gdy wzory na siebie nie nachodzą, w efekcie czego widać wszelkie niedociągnięcia? W przypadku modnych tapet Magma tego problemu nie zaznamy. Ponadto tapety te zapewniają niepowtarzający się wzór na całej rolce, co daje nam możliwość ich indywidualnego i artystycznego łączenia. Warto wspomnieć też o tym, że tapety Magma są ekologiczne oraz odporne na wodę i ścieranie.

Wybierając tapety MAGMA:

  • nie musisz uwzględniać pasowania wzoru, gdy liczysz, ile rolek tapety będziesz potrzebować
  • nie musisz dopasowywać raportu podczas tapetowania
  • nie musisz kupować tapety na wymiar ściany
  • zyskujesz unikalny wzór na całej długości rolki
  • …i design, którego nie znajdziesz nigdzie indziej!

Modne tapety

znajdziecie na Bimago.pl

tapeta do salonu

 

modne tapety

pokój dzienny aranżacje

Jak Wam się podoba „arabeskowa” tapeta w salonie?

 

Poprzednią odsłonę mojego salonu możecie zobaczyć tutaj:

https://xavilove.com/2017/04/nowoczesny-pokoj-dzienny-dodatki

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

8 komentarzy

  1. Przepiękna. Ja od ponad dwóch lat szukam pomysłu na taki dekor u siebie w salonie za kominkiem

Write A Comment