Nie zawsze ładne otoczenie podtrzymuje w nas euforię. Czasem własny teren zaczyna wydawać się obcy i taki jakiś niechciany. Nie nasz. Myślimy zatem, gdzie uciec, by poczuć się lepiej. Kartki z kalendarza przypominają zakratkowane pole szachownicy, a kumulacja nastrojów sięgnie niedługo zenitu. Wtedy znów wybuchnę. Skutki mogą być motywujące, a mogą też przykryć codzienność czarną chmurą niemocy.

 

Chyba mam wrażenie, że brak mi książki. Zachłannie pochłanianych linijek wybitych na aromatycznie pachnącym papierze. Tłumu ustawionych obok siebie literek popijanych aromatycznie pyszną kawą… .

Człowiek czasem musi gdzieś uciec niezależnie od charakteru, jaki w nim drzemie. W poduszkę, książkę lub na koniec świata. A Ty gdzie uciekasz?

 

Bym mogła odciąć się od bieżącej kartki kalendarza, a jutro wrócić ze zdwojoną siłą – pomóż mi dziś uciec. Gdziekolwiek i jakkolwiek.

 

 

uciec

bluzka falbanką

elegncka bluzka i sportowe buty

gęste włosy szampon

 

Bluzka: SheIn.com   Zegarek: DanielWellington.com/pl     Buty: Skechers

A Wy dokąd uciekacie? Co sprawia, że poprawiacie na lepsze swoje niezbyt dobre samopoczucie?

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

7 komentarzy

  1. U mnie to zależy od tego jaki rodzaj złego samopoczucia mam. Jeśli jest spowodowany przepracowaniem biorę książkę i idę na hamak czytam i czytam i czytam. Jeśli jest spowodowany wewnętrznym wkur*** niewiadomego pochodzenia idę biegać lub idę na marsz z kijkami. A jeśli tracę sens życia to wtedy wyjeżdżam z całą rodziną odpoczywam i planuje swój najbliższy „plan życia” a po powrocie ruszam ze zdwojoną siłą do działania

  2. Moja ucieczka to podróże. Mniejsze czy większe, bliższe czy dalsze – ale dzięki temu czuję, że zyję 😉 Kolejna już za 9 dni 🙂
    PS. Kochana, piękną masz bluzkę! 😉

  3. Wpis jest mega. Ale z resztą kochana tak jak każdy inny. Napisałaś wszystko tak jak ja bym osobiście napisała. A jeśli chodzi o to, co jest moją odskocznią to już pisałam na facebook’u. Ale przypomnę, że najbardziej chyba uciekam zawsze w łono natury, tam się czuję najlepiej.

  4. Moim przepisem na lepsze samopoczucie jest ucieczka od wszystkich i wszystkiego i zamknięcie sie w swiecie muzyki i sztuki z kubkiem gorącej herbaty i z talerzem pełnym pyszności. Buziaki 🙂

  5. Bardzo prawdziwie naoisane. Każdy potrzebuje jakiejś odskoczni od rzeczywistości. Pozdrawiam cieplutko 😉

Write A Comment