Każdy lubi być lubiany i każdy darzy kogoś sympatią. Nie chciałabym jednak dowiedzieć się, że lubię Twoją maskę, a nie ciebie…  Ludzie jednak bardzo często żeby osiągnąć cel – grają przed innymi tych, którymi chcieliby być. Sztuczne uśmiechy, niby podobne tematy i zainteresowania, fałszywa radość i współczucie. Kulawą nogą idą wydeptaną przez innych ścieżką, której ślad próbują przypisać sobie. Nie znoszę ich gry i udawania. Zresztą kto znosi?

 

„Nie bądź kimś, ko­go będą w sta­nie po­lubić ludzie.
Bądź kimś, ko­go sam będziesz w sta­nie lubić.”

 

Z pozoru ci szczerzy i tacy prawdziwi ludzie są dla nas najbardziej niebezpieczni. To ten gatunek, który lubi Ci się przypodobać tylko po to, by coś z Ciebie wyciągnąć lub pośmiać się pod nosem. Można go przypisać do osób, które przyjaźnią się z Tobą tylko dla pewnych korzyści – nieważne jakich. (Koniecznie przeczytaj mój wpis „Przyjaźń dla korzyści?  ) Idąc nieco innym tropem trafimy też na inną grupę. Niby nieszkodliwi, ale również nam zbędni ludzie, którzy spotykając się z nami zakładają maskę, która ukrywa całe ich wnętrze. Co najgorsze, jest to bardzo często piękne wnętrze, którego po prostu nie jesteśmy w stanie odkryć, bo jest ono umiejętnie kamuflowane i zastąpione takim, którego prawdopodobieństwo polubienia jest większe.

 

Zakładanie maski, granie kogoś innego lub próba przypodobania nam się po to, by czerpać z tego jakąś korzyść to bardzo powszechne przypadki. Mimo, że będziemy starali się tych ludzi unikać i tak któregoś pięknego lub mniej pięknego dnia na takich trafimy. Patrząc jednak na mój ogromny bagaż doświadczeń, który dźwigam od lat – mam wrażenie, że nauczyłam się tych ludzi odróżniać. To taka mała magiczna umiejętność, która pomaga mi kogoś przejrzeć, a pozory coraz częściej mnie nie zawodzą. I pewnie dlatego też garstka moich znajomych nie jest wielka, ale za to bardzo cenna!

Sukienka: Tutaj!                                     Torebka: Tutaj – promocja!  

red dress 4 red dress 3 red dress 2 red dress

Sukienka: Tutaj!                                     Torebka: Tutaj – promocja!                                Zdjęcia: San Di

 

To oczywiste, że lubimy, gdy nas nie tylko akceptują, ale i lubią – pamiętajmy jednak, że taką szczerą sympatię osiągniemy tylko poprzez bycie sobą. I również tylko tym, którzy są sobą powinniśmy podarować naszą…

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

18 komentarzy

 1. Najczęściej wyczuwam takie osoby na kilomentr..nie znoszę tego typu;/

  Piękna sukienka w połączeniu z kurteczką:)
  <3

 2. Zawsze najlepiej być sobą i nie udawać kogoś innego. Jest to czasami trudne, bo jednak chęć bycia zaakceptowanym i lubianym zwycięża. Ale każdy w końcu znajdzie kogoś przed kim nie będzie musiał nikogo udawać i jego życie pewnie też zmieni się na lepsze. Bardzo ładne zdjecia !

 3. Ładna sukienka – uwielbiam takie stroje, są bardzo dziewczęce. Temat, który poruszasz, to bardzo częsta przypadłość. Czasem nawet nieświadomie ludzie robią to sobie.

 4. Super tekst, na swoim blogu również opisałem problem z zakładaniem masek przez ludzi. A tytuł wpisu brzmi: „Wolność czyli nasze maski”

 5. No niestety znajomosci coraz czesciej polegaja na korzysci… moze dobrze chociaz, ze czesto na obusttronnej korzysci, ale tak czy siak. Zawsze ktos ma jakis biznes i wszystko idzie po „znajomosci”, a gdy odwrocisz plecy to ci napluja w twarz 🙂
  Ja nie szukam nic na sile, jak ktos nie moze polubic mojego „Ja”, to trudno. Kiedys i ktos taki sie znajdzie i nasze drogi na pewno jakis sie skrzyzuja 🙂

  Pozdrawiam, Ania.
  http://pandaoverseas.com/

 6. bycie sobą to w ogóle temat rzeka, bo jak można nie być sobą? to kim się wówczas jest? kiedyś sporo nad tym myślałam i ostatecznie doszłam do tego, że nie da się nie być sobą. to my decydujemy jacy będziemy. my decydujemy ile rzeczy będziemy przed otoczeniem udawać, a co zatajać. ale nie wiem, gdzie zaczyna się ta granica, kiedy człowiek „przestaje być sobą”.

 7. Trzeba pamiętać, że w końcu trafi się na osobę, która polubi nasze prawdziwe „ja”, a tych, dla których musimy udawać kogoś innego, lepiej sobie odpuścić.

 8. Pięknie się prezentujesz! 🙂 Poruszyłaś bardzo ważny temat. W obecnych czasach wiele (zwłaszcza młodych) osób ma problem z poszukiwaniem siebie i z poznaniem własnej osobowości. Oby szło to jak najpłynniej!

Write A Comment