Wyobraź sobie, że ten jedyny w życiu dzień Państwa Młodych jest w Twoich rękach i oczach. To Ty zadecydujesz, które momenty zostaną na zawsze uchwycone w kadrze.
Musisz zauważyć rzeczy niedostrzegalne i złapać ulotne ułamki sekundy.
Wyobraź sobie, że mimo, że robisz to nie pierwszy raz – niewiedza, jak potoczy się ten dzień jest silniejsza i wywołuje stres. Stres, który ustaje wraz z kolejnym złapanymi klatkami, wraz z kolejnym zapełnionym miejscem na karcie pamięci i wraz z kolejnym usłyszanym „tak”.

Umiesz sobie to wyobrazić?

Ślub Żakliny i  Daniela był jednym z najbardziej wyjątkowych, na jakich miałam przyjemność być fotografem. Ich pierwszy taniec i słowa piosenki, którą w tle grała i śpiewała orkiestra oczarowały mnie tak bardzo, że zeszkliły mi się oczy – wzruszyłam się do łez. Piosenka – klik.
To nic, że tańczyli przede mną obcy ludzie. Wzruszyła mnie miłość, która emanowała z nich tak mocno i bardzo, że stali się mi niewyobrażalnie bliscy. Bliscy temu, co czuje moje serce, które również jest przepełnione wielką miłością i marzy, by zabić kiedyś szybciej na własnym pierwszym tańcu.
Goście byli rewelacyjni! Tak rozrywkowych i chętnych do zabawy gości należy życzyć każdej Parze Młodej. 
A mnie możecie życzyć bym kiedyś doczekała swojej własnej białej sukienki, pierwszego tańca i sakramentalnego „tak”. Pragnę tego z całego serca, ale niestety mamy czasy, jakie mamy i mało kogo stać na wesele z pompą, a takie sobie je wymarzyłam… Może kiedyś będę mogła pokazać Wam weselną fotorelację z moim udziałem, a nie w moim wykonaniu.
Załączam Wam krótką fotorelację. 
Wesele było wczoraj, więc dopiero zaczynam obrabiać zdjęcia – oto pierwsze z nich :

Author

Matka, żona, fotografka, modelka i blogerka w jednym

52 komentarze

 1. Powiem Ci szczerze, że nawet po entym razie zawsze jest mały stres. Nigdy nie wiadomo, jakie zastaniemy światło na sali, czy wnętrze kościoła będzie jasne itp… 😉

 2. Nie wiem czy to zasługa urody czy fotografa, ale Panna Młoda prezentuje się cudownie! Zazdroszczę, że miałaś okazję być świadkiem tego wydarzenia tak jakby od drugiej strony 😉 I oczywiście życzę Ci równie pięknego wesela, choć to niestety fakt, że mało kto może sobie pozwolić teraz na wyprawienie tego idealnego i wymarzonego…

 3. Miejmy nadzieję, że i Twoje marzenie o wspaniałym weselu się spełni, właściwie jestem tego pewna. Wspaniałe zdjęcia. Dobry fotograf to skarb dla każdej Młodej Pary.

  produktyuboczne.blogspot.com

 4. O rany,jak ja dawno nie byłam na żadnym ślubie..
  Zdjęcia świetne, zawsze uważałam, że te backstage'owe są równie ważne jak te z samej ceremonii, i nigdy nie mogłam się nadziwić, czemu tylu fotografów o nich zapomina..:)

  http://laurasfactory.blogspot.com/

 5. Pięknie!
  Ja bardzo podziwiam fotografów ślubnych, bo przy trudniejszym oświetleniu od razu mi zdjęcia nie wychodzą i chybabym nie zniosła tej presji.

 6. Kinga Kacperczyk Reply

  Piękne zdjęcie zrobiłaś ! 🙂
  Ja z moim chłopakiem mamy ustaloną wspólnie datę ślubu na grudzień 2019 roku hahah 🙂
  także całkiem niedługo będe panną młodą ! 🙂

 7. Piękne zdjęcia zrobiłaś!
  Ja bardzo bym chciała być na Twoim miejscu 🙂

 8. Piękne zdjęcia 🙂 Bycie takim fotografem na czyimś weselu to naprawdę ogromne przeżycie.
  Też interesuję się fotografią i mam nadzieję, że w przyszłości też będę miała okazję robić zdjęcia na takiej uroczystości 🙂

 9. Zdjęcia są naprawdę rewelacyjne. Dodatkowy urok tkwi w czarno-białej kolorystyce. Nie wiem, dlaczego tak jest, że monokolorystyczne fotografie mają jakąś magię. Sama wczoraj byłam na weselu. Takie wydarzenie jest niezwykłe zwłaszcza dla młodej pary. Dla rodziców również, bo łzy podczas podziękowań o północy są czymś naturalnym. Tobie oczywiście życzę, abyś rozwijała fotograficzną pasję i miała takie wesele, jakie sobie wymarzyłaś!:)

 10. Kurcze to faktycznie kiepsko.Byś musiała sobie zobaczyć, zbadać rynek szkół bo jest ich tyle, że już się ścigają o ucznia. Ja na przykład wzięłam technika usług kosmetycznych (wszystko za darmo, a moja koleżanka musiała płacić w innej za kosmetyki, za brak frekwencji) ale myślę (i chcę), że w trakcie będę robić jakieś kursy wizażu.

 11. mój kierunek byłby pewnie związany z fotografią, a takie mam najbliżej 60-70km od mojej miejscowości, darmowe też nie są – więc niestety dość duży będzie to wydatek, jeśli się zdecyduję.

 12. A co do szkoły ja wybrałam darmowy kierunek. zawsze to fajniej wygląda na cv. Wiesz jak widzą że ja tylko liceum skończyłam i przestałam się uczyć dla pracodawcy znaczy tyle że się nie rozwijam. Polecam to tylko weekendy.

 13. Piękne zdjęcia;) Ja w sobotę byłam na ślubie koleżanki z klasy. Nie zaprosiła mnie bo jak wszyscy oszczędzała ale stwierdziłam, że będzie jej miło jak do kościoła pójdę. Płakałam jak bóbr. A przysięga mnie zwaliła z nóg. Ona zapatrzona w niego jak w obrazek on też, od pierwszej liceum do teraz. Uwielbiam śluby:)

Write A Comment